„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Miniatury Teatralne w Buczkowicach

02 Cze 2014
29 maja w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach odbył się Koncert Laureatów XV Miniatur Teatralnych Wojewódzkiego Przeglądu Krótkich Przedstawień i Monodramów, podczas którego uroczyście wręczono nagrody laureatom i ich opiekunom.

Przegląd został zorganizowany w dniach 15-16 maja 2014 roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Bielski Andrzej Płonka. W wydarzeniu wzięły udział 24 grupy teatralne oraz wystawiono 14 monodramów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Renata Franasik – członek Zarządu Powiatu, Józef Caputa – Wójt Gminy Buczkowice oraz Jan Chmiel – aktor i członek jury, wiceprezes Teatru Grodzkiego w Bielsku-Białej. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczali Wójt Gminy Buczkowice Józef Caputa oraz członek Zarządu Powiatu Renata Franasik.

W ramach grupy wiekowej klas I-III przyznano następujące nagrody: w kategorii monodramów I miejsce zdobyła Karolina Strachota z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie. W kategorii przedstawień teatralnych I miejsce zdobył Teatrzyk „Bęc na scenie” z Domu Kultury w Lipniku, II miejsce – „Dziecięcy Teatr Animacji eF” z Domu Kultury w Borucinie. Jury postanowiło również przyznać nagrodę indywidualną Wiktorii Szebel z „Teatrzyku Niewielkiego” z Domu Kultury i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie za rolę Kopciuszka w przedstawieniu pt. „Baśń o Kopciuszku”.

W kategorii monodramów w grupie wiekowej klas IV-VI przyznano dwa I miejsca ex aequo: Kindze Kizner z Młodzieżowego Centrum Aktywności Twórczej w Czańcu oraz Michałowi Lupie z Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

W kategorii przedstawień teatralnych I miejsce przypadło Zespołowi Teatralnemu działającemu przy Szkole Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim. Dwa równorzędne II miejsca otrzymała grupa „Dzieciaki ze zgranej paki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach i „Invento” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach. III nagrodę zdobył zespół „Bengaku” z Młodzieżowego Centrum Aktywności Twórczej w Czańcu. „Dionizos” z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 4 w Kalnej otrzymał wyróżnienie. Jury przyznało dwie nagrody indywidualne – Weronice Hamerlak za rolę Niani Igiełko i Julii Polaczek za rolę Niani Szydełko w przedstawieniu „Kordonki i koronki” z zespołu teatralnego „Invento” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

W najstarszej grupie wiekowej (gimnazjum) w kategorii monodramów wyróżniona została Karolina Jeleń z Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Węgierskiej Górce. W kategorii przedstawień teatralnych I miejsce zdobyła szkolna grupa teatralna „Maska z Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Węgierskiej Górce. II miejsce otrzymał „Świetlik” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach, natomiast III nagrodę przyznano grupie „Bez Cenzury” z Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach.

Nagrodę Starosty Bielskiego dla najlepszego zespołu z Powiatu Bielskiego zdobyły dwie grupy teatralne: „Dzieciaki ze zgranej paki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach oraz „Invento” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Grand Prix XV Miniatur Teatralnych zdobyła szkolna grupa teatralna „Maska” z Publicznego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Węgierskiej Górce za spektakl pt. „On, ona i czas”.

Maja Dziedzic

{rokbox title=|Miniatury Teatralne w Buczkowicach:: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2014/20140602/*.JPG{/rokbox}