Niedziela 18 maja - stabilizacja sytuacji powodziowej

18 Maj 2014

Na terenie powiatu zostały zakończone działania oprócz miejscowości Kobiernice w Gminie Porąbka, gdzie usuwane są skutki powstałej  w dniu wczorajszym wyrwy koryta rzeki Soły – działania te są prowadzone w celu ochrony wału przed uszkodzeniem.

Jak informuje Aleksander Radkowski naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego bielskiego Starostwa Powiatowego, dokonano przeglądu wszystkich głównych rzek na terenie powiatu. Stwierdzono obniżenie poziomu wody od 1 do 2 metrów.

godziny popołudniowe

Odnotowano brak opadów deszczu i przejaśnienia.
Na rzekach woda opadła poniżej stanów ostrzegawczych.

W miejscowości Hecznarowice w Gminie Wilamowice płynąca woda zniszczyła wykonane w dniu 16.maja zabezpieczenia na wyrwie rzeki Soły.

W niedzielę około godziny 13.oo zakończono działania doraźne zabezpieczenia wyrwy koryta rzeki Soły w miejscowości Kobiernice w Gminie Porąbka.

Przystąpiono do organizacji ponownego zabezpieczenia wyrwy na rzece Soła w miejscowości Hecznarowice – Gmina Wilamowice.

Przewiduje się odwołanie alarmu przeciwpowodziowego na terenie powiatu bielskiego w godzinach rannych w poniedziałek 19 maja.

/opr.A.Macher/