Międzynarodowe partnerstwo jako „ruch przyjaźni”

14 Maj 2014

Na czele niemieckiej delegacji stał nowowybrany Starosta Michael Kreuzberg z małżonką, a także dyrektor urzędu Michael Vogel oraz współpracownicy Martin Schmitz i Stefan Grimm. Niemieckich przyjaciół przywitał Starosta Bielski Andrzej Płonka, Wicestarosta Grzegorz Szetyński, Członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, Sekretarz Powiatu Halina Kopeć oraz Kierownik Biura Promocji Bogdan Kocurek.

Przybyłym gościom zaprezentowano film z atrakcjami turystycznymi, kulturalnymi i sportowymi z powiatu bielskiego, a także rozmawiano wspólnie o kontynuacji aktywnego i owocnego jak dotąd partnerstwa.

W trakcie dwudniowej wizyty goście z Niemiec zwiedzą m. in „perłę Beskidów” Szczyrk oraz Zamek Sułkowskich w Bielsku – Białej.

Starosta M. Kreuzberg o międzynarodowym partnerstwie trafnie powiedział, że jest to „ruch przyjaźni i pokonywania uprzedzeń”.

/JJ/

{rokbox title=|Międzynarodowe partnerstwo jako „ruch przyjaźni” :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2014/20140514_PartnertnerstwoNiemcy/*.JPG{/rokbox}