Kalejdoskop kultur w POPP „Art.”

14 Maj 2014

W ramach podsumowania 8 maja odbył się uroczysty wernisaż prac plastycznych wychowanków POPP "Art.", połączony z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego. Natomiast w sobotę 10 maja miał miejsce wyjątkowy koncert z prezentacją zespołów wokalnych, tanecznych i muzycznych POPP "Art."- u.

Przypomnijmy - Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Art." jest placówką wychowania pozaszkolnego prowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, powstało w 2000 roku w wyniku połączenia Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 i Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 działających w Czechowicach-Dziedzicach prawie od 30 lat.

Siedziba ogniska mieści się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach - Dziedzicach, natomiast wszystkie zajęcia dydaktyczne realizowane są w szkołach i placówkach oświatowo - kulturalnych na terenie 17 miejscowości powiatu bielskiego: Czechowic -Dziedzic, Kobiernic, Bujakowa, Szczyrku, Międzyrzecza, Bystrej, Buczkowic, Rybarzowic, Starej Wsi, Ligoty, Zabrzega, Hecznarowic, Kaniowa, Bestwiny, Godziszki, Kóz, Mesznej. Cały czas jesteśmy w terenie - dlatego tak ważna jest integracja, wspólne spędzanie czasu, wzajemna wymiana doświadczeń i poznawanie siebie nawzajem. – mówi dyrektor POP „Art.” Wanda Gryboś – Sznel.

Oferta zajęć POPP "Art." obejmuje takie formy jak: plastyka, ceramika, grafika komputerowa, rękodzieło artystyczne i ludowe, taniec towarzyski, mażoretki, akrobatyka i gimnastyka artystyczna, modelarstwo, muzyczne, wokalne, sportowe, szachowe, teatralne, językowe. Placówka skupia w swych kołach przede wszystkim młodzież szkół podstawowych i gimnazjów, jak również ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież uświetnia swymi pracami i występami wiele imprez o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.

Majowy koncert był prawdziwą rewią talentów, w niczym nie ustępował ogólnopolskim programom telewizyjnym, które promują zdolności muzyczne młodych ludzi. Zaczął się w wyjątkowy sposób – na scenę wyszli nauczyciele POPP „Art.” – u w strojach regionalnych, za swoją wyjątkową pracę, zaangażowanie i okazywane serce wychowankowie i ich rodzice nagrodzili opiekunów gromkimi brawami. Występy, które zaprezentowała młodzież, zgodnie z mottem przewodnim, nawiązywały do różnych kultur i zachwycały dopracowaniem szczegółów, barwnymi strojami i wysokimi umiejętnościami choreograficznymi, wokalnymi i instrumentalnymi. Jak zwykle mażoretki ze Starej Wsi porwały publiczność, zachwyciły wdziękiem, gracją i talentem.

Występy wychowanków Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Art.” – u oglądali także Damian Żelazny przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach – Dziedzicach oraz Renata Franasik Członek Zarządu Powiatu, która gratulowała placówce sukcesów oraz wychowankom, ich nauczycielom i rodzicom czyli całej wielkiej i sympatycznej rodzinie POP „Art.-u” życzyła dalszych osiągnięć oraz słonecznych i bezpiecznych wakacji.

/Tekst: A.Macher, foto: A.Macher, A. Grabski/

{rokbox title=|Kalejdoskop kultur w POPP „Art.”  :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2014/20140514_KalejdoskopKultur/*.JPG{/rokbox}