„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Samorządowcy u stóp Czarnej Madonny

03 Kwi 2014

Wójtowie, burmistrzowie radni miejscy i powiatowi, urzędnicy na czele ze Starostą Bielskim Andrzejem Płonką i Przewodniczącym Rady Powiatu Bielskiego Romanem Migdałem również w tym roku udali się do jasnogórskiego sanktuarium.

W trakcie Mszy św. odprawianej w kaplicy z wizerunkiem Czarnej Madonny podczas homilii Ojciec Kamil Szustak wskazał samorządowcom zasady służby dla drugiego człowieka osadzone we wrażliwości na potrzeby innych, w otwartości serca dla potrzebujących. Życzył pielgrzymom z powiatu bielskiego aby w czasie Wielskiego Postu zobaczyli wielką tajemnicę Zmartwychwstania.

W trakcie pobytu na Jasnej Górze samorządowcy zwiedzili Starą Bibliotekę Jasnogórską, a także złożyli gratulacje Ojcu Arnoldowi Chrapkowskiemu z okazji wyboru na Generała Zakonu Paulinów.

Następnie udano się do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, które powstało dzięki wielkiej pasji i niespożytej energii Prezesa firmy President Electronics Poland – Krzysztofa Witkowskiego. Muzeum jest votum ofiarowanym Królowej Polski w podziękowaniu za dar zdrowia po przebytym udarze szefa firmy i hołdem złożonym najwybitniejszemu z Polaków - Karolowi Wojtyle.

Jarosław Jesionka

{rokbox title=|Samorządowcy u stóp Czarnej Madonny :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2014/20140403_SamorzadowcyUStopCzarnejMadonny/*.JPG{/rokbox}