Światowy sukces skoczka Krzysztofa Bieguna

25 Lis 2013

Dzięki zwycięstwu na skoczni w Klingenthal (Niemcy) na zawodach o Pucharu Świata Krzysztof Biegun objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na rozbiegu przeżegnał się, ruszył w dół i zdobył najdłuższą tego dnia odległość 142,5 metra. Tym samym został 147 - m liderem w historii tego cyklu, zastępując na tej pozycji Gregora Schlierenzauera.

Krzysztof Biegun to19-letni zawodnik z klubu LKS SOKÓŁ Szczyrk, tegoroczny maturzysta (dobrze zdana matura), absolwent gimnazjum i liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego SZCZYRK z siedzibą w Buczkowicach. Jest dopiero drugim polskim skoczkiem, który został właścicielem plastronu lidera Pucharu Świata. Poprzednio ta sztuka udawała się jedynie Adamowi Małyszowi. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli po raz ostatni startował jako prowadzący Pucharu Świata 1 grudnia 2007 roku w Kuusamo. Tym samym po blisko 6 latach przerwy na fotelu lidera cyklu ponownie zasiadł reprezentant Polski, reprezentant powiatu bielskiego.

W SMS – e SZCZYRK w gimnazjum trenerem K. Bieguna był ś.p. Tadeusz Pawlusiak, a następnie Sławomir Hankus, już w drugiej klasie liceum ten utalentowany i bardzo skromny sportowiec powołany został do kadry narodowej, której trenerem jest Łukasz Kruczek, mieszkaniec Buczkowic.

Gratulujemy zwycięstwa młodemu zawodnikowi tak bardzo związanego z powiatem bielskim. Ze wzruszeniem słuchaliśmy polskiego hymnu, mamy nadzieje, że nie raz jeszcze będziemy świadkami podobnych sukcesów. Krzysztofowi Biegunowi życzymy WYSOKICH I BEZPIECZNYCH LOTÓW.

JAR