VI Bestwińskie Spotkania Socjologiczne

12 Lis 2013
      Po dość siermiężnym okresie PRL - u nagle zwiększył się znacznie dostęp do towarów i usług, co wytworzyło postawy konsumpcyjne. Równocześnie praca nie była już tym, co należało się każdemu, ale stała się dobrem pożądanym, nie dla wszystkich osiągalnym. Oczywiście wszystko to dokonało głębokich przeobrażeń w mentalności mieszkańców naszego kraju. A jak zagadnienia pracy i konsumpcjonizmu postrzegane są dzisiaj? Zastanawiali się nad tym uczestnicy VI Bestwińskich Spotkań Socjologicznych zorganizowanych przez Bestwińskie Koło Socjologów.
      Po krótkim wstępie przedstawiciel organizatorów Andrzej Wojtyła poprosił o głos prof. ATH dr hab. Ewę Jurczyńską - McCluskey z Katedry Socjologii ATH w Bielsku - Białej, moderatora tegorocznej konferencji. Dokonała ona wprowadzenia do zagadnień noszących zbiorczy tytuł: "Konsumpcjonizm i praca  we współczesnym społeczeństwie polskim". Kolejno głos zabrali zaproszeni wykładowcy, specjaliści w swoich dziedzinach. Zgodnie z kolejnością prezentacji byli to: prof. UŚ dr hab. Adam Bartoszek z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Iwona Kłóska z Katedry Socjologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz mgr Agnieszka Kleszcz z czechowickiej fili Powiatowy Urząd Pracy.
     Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na spotkaniu nie zabrakło radnych gminnych i powiatowych, urzędników czy przedstawicieli mediów. Patronat honorowy objął Starosta Bielski Andrzej Płonka - reprezentowany przez wicestarostę Grzegorza Szetyńskiego oraz radny powiatu bielskiego Jóżef Maziarz, Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski, zaś patronat medialny między innymi redakcja "Mój Powiat".

/Sławomir Lewczak/

{rokbox title=|VI Bestwińskie Spotkania Socjologiczne :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/spotkanias/*.jpg{/rokbox}