• Londzin

Dzień Seniora w Świętoszówce

30 Paź 2013

Spotkanie poprzedziła w kościele pw. Ducha Świętego uroczysta, ekumeniczna msza św. sprawowana przez księży Andrzeja Szczepaniaka, Ryszarda Grabczyka, seniora Zygfryda Pykę i pastora Piotra Janika. W wypełnionej po brzegi strażnicy na seniorów czekał odświętny obiad przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Świętoszówce. Spotkanie rozpoczęło się występem zespołu „Echo” z Bielowicka, a prestiżu nadała mu obecność znamienitych gości, posła Stanisława Szweda, wicestarosty Grzegorza Szetyńskiego, wicewójta gminy Jasienica Krzysztofa Wieczerzaka i wielu sponsorów aktywnie wspierających działalność stowarzyszenia.
Wiktor Czulak przewodniczący PKPS w Bielsku – Białej i zarazem, wiceprezes śląskiego Zarządu przypomniał zebranym, że PKPS jest stowarzyszeniem charytatywnym, działającym na rzecz osób potrzebujących pomocy i podkreślił bardzo dobrą współpracę z gminą Jasienica. Stowarzyszenie realizuje program PEAD, dzięki czemu potrzebującym nie zabraknie żywności i odzieży. W. Czulak zaapelował o pomoc wolontariuszy, bo to właśnie ich brakuje najbardziej.
Prowadzący spotkanie Józef Herzyk poinformował wszystkich, że stowarzyszenie sprowadziło już 90 ton żywności. W powiecie bielskim gmina Jasienica potrafi umiejętnie korzystać z możliwości jakie stwarza PKPS. Prowadzimy również rozmowy z wójtami i burmistrzami naszych gmin, by taką działalność prowadzić na ich terenie. Już powstały koła w Czechowicach – Dziedzicach i Bestwinie. Organizujemy kiermasze odzieży, a środki finansowe, które dzięki nim pozyskujemy, przeznaczamy na utrzymanie magazynów i chłodni w Bielsku – Białej. Naszą misją jest przywracanie nadziei ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, samotnym, chorym i opuszczonym. To dla nich podejmujemy wszystkie nasze inicjatywy – mówił Józef Herzyk.
Miłym akcentem spotkania było wyróżnienie najstarszych seniorów dyplomami i kwiatami, szczególne gratulacje złożyli im poseł St. Szwed i wicestarosta G. Szetyński.

/A. Macher/

{rokbox title=|Dzień Seniora w Świętoszówce :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/swietoszowka/*.jpg{/rokbox}