• Londzin

Firma Roku 2013

28 Paź 2013

W Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu 23 października rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Firma Roku”, organizowanego wspólnie przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowe w Bielsku, Żywcu i Cieszynie oraz bielską Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu. Konkurs przebiegał pod hasłem „Samorządy przedsiębiorcom” . Kapituła konkursu w składzie: Andrzej Zieliński starosta żywiecki, Jacek Krywult prezydent miasta Bielska-Białej, Andrzej Płonka starosta bielski, Jerzy Nogowczyk starosta cieszyński oraz Janusz Targosz prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu oceniając firmy brała pod uwagę wskaźniki ekonomiczne, inwestycje, innowacyjność technologii, działalność na rzecz ekologii, promocji regionu, wspieranie inicjatyw społecznych, charytatywnych, kulturalnych i sportowych. Spośród trzech nominowanych firm z terenu powiatu jedno przedsiębiorstwo otrzymało tytuł Firma Roku i statuetkę "Dedala" autorstwa bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni. W tym roku z powiatu bielskiego do konkursu nominowano trzy firmy: Ceramikę PILCH, Sp. z o.o. Sp. K z Jasienicy , Przedsiębiorstwo Budowlane „HB-UNIBUD” S.A z Czechowic – Dziedzic oraz Szkółkę Krzewów Ozdobnych PUDEŁEK. Laureatem nagrody regionalnej – Dedalem 2013 roku Powiatu Bielskiego została firma Ceramika Pilch z Jasienicy, założona przez Edwarda Pilcha. Jest to firma rodzinna, z polskim kapitałem, produkująca płytki ceramiczne, powszechnie znana w powiecie i regionie, eksportująca swoje wyroby na wiele krajowych i zagranicznych rynków. Spośród firm Bielska-Białej najwyżej oceniono spółkę Takoni – producenta wyrobów gumowych. Wśród przedsiębiorstw powiatu cieszyńskiego Firmą Roku została spółka Kubala, zajmująca się produkcją nowoczesnych narzędzi budowlanych. Tytuł Firmy Roku 2013 powiatu żywieckiego otrzymała Wodpol, spółka wykonująca usługi w zakresie budownictwa inżynieryjnego, sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Natomiast "Złotym Dedalem" uhonorowany został Arcyksiążęcy Browar w Żywcu i Grupa Żywiec SA. Podczas konkursowej gali nominacje wręczali prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, starosta żywiecki Andrzej Zieliński – gospodarz tegorocznego konkursu, starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk i wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński oraz Janusz Targosz, prezes RIHiP w Bielsku-Białej. Na uroczystości samorząd powiatu bielskiego reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Roman Migdał, radni Helena Byrdy – Przybyła, Alina Świeży – Sobel, Jacek Staszek, Józef Herzyk i Józef Maziarz oraz sekretarz Powiatu Halina Kopeć.

/ Tekst i foto: A.Macher/

{rokbox title=|Firma Roku 2013 :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/firma_roku/*.jpg{/rokbox}