• Londzin

„Powrót do przeszłości” w Międzyrzeczu Górnym

27 Wrz 2013

Wehikuł czasu stanął na terenie Starej Prochowni w Międzyrzeczu Górnym w sobotę 21 września. Impreza plenerowa pod nazwą „Powrót do przeszłości” stanowiła realizację zwycięskiego projektu autorstwa Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza w III edycji programu „LEADER – razem możemy więcej” W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji. Przybyłych gości przywitał wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna wraz z wicewójtem Krzysztofem Wieczerzakiem oraz wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński. Biesiadowanie rozpoczęły zawody strażackie w stylu retro. Na starcie stanęła ponad 100 ochotników, którzy musieli się wykazać między innymi umiejętnością cięcia drzewa starą piłą. Pomimo młodego wieku, dzielni strażacy świetnie radzili sobie z dość nietypowym i trudnym zadaniem. Jedną z atrakcji było Obozowisko Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, które barwnie przedstawiało tradycje i zwyczaje dawnego rycerstwa, walki, turnieje oraz zabawy, a ich prezentacje przyciągały uwagę zwiedzających. Rozegrano także konkursy młócenia zboża czy klepania kosy, a zagrody tematyczne przybliżyły średniowieczne zwyczaje i maszyny ułatwiające pracę rolnikom w tamtym okresie. Poza tym zorganizowano zmagania kulinarne, artystyczne oraz plener malarski, a najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w warsztatach malowania na szkle. Zobaczyć można było inscenizację teatralne, a także wysłuchać koncertu wykonanego przez Natalię i Katarzynę Kwaśny z Jasienicy.

/A.Grabski/

{rokbox title=| „Powrót do przeszłości” w Międzyrzeczu Górnym :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/powrotprzeszlosc/*.jpg{/rokbox}