Podwójny jubileusz w Kobiernicach

24 Wrz 2013

Nie przerwanie od samego początku szefuje mu Zofia Dwornik. Z tej okazji w Domu Kultury w Kobiernicach 21 września zorganizowano piękny, podwójny jubileusz. Oficjalną część poprzedziła uroczysta msza święta, po której rozpoczęto biesiadę. Po powitaniu zaproszonych gości, wśród których nie mogło zabraknąć gospodarza gminy Czesława Bułki oraz starosty bielskiego Andrzeja Płonki, koło zaprezentowało pokaz multimedialny o swojej bogatej działalności. Krótki rys historyczny, ciekawe anegdoty z życia koła, barwne fotografie z imprez i wydarzeń w jakich brało udział to tylko mała cząstka tego czym kobiernickie KGW może się poszczycić. Starosta bielski A. Płonka przekazał pamiątkową tabliczkę wraz z drobnym upominkiem, a samej przewodniczącej obchodzącej również swój mały jubileusz kosz kwiatów. P Serdecznie gratulował okazałego jubileuszu 50 lat działalności, a jednocześnie podkreślał niezwykle ważną rolę Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach, które pielęgnuje tradycje i zwyczaje regionalne, uświetnia wiele uroczystości gminnych i powiatowych prezentując na nich swój dorobek. Na zakończenie swojego wystąpienia odczytał list gratulacyjny wystosowany z okazji jubileuszu przez Pierwszą Damę RP Annę Komorowską. Gratulacje i najlepsze życzenia składali również przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół, stowarzyszeń i towarzystw działających na terenie gminy Porąbka, a także poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik oraz poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek. Uroczystości jubileuszowe zakończył toast i głośne „sto lat” wyśpiewane jubilatkom przez wszystkich zgromadzonych.

/art/

Foto: Mirosław Galczak

{rokbox title=|Podwójny jubileusz w Kobiernicach :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/kobiernice50/*.jpg{/rokbox}