Silesia Rollski Tour w Bystrej

18 Wrz 2013

Na liczącej niespełna 3 kilometry trasie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami i dobrą kondycją. Doskonała pogoda i świetnie przygotowane trasy przyciągnęły sporą grupę widzów. Zawody rozegrano w kilku kategoriach wiekowych. W najmłodszej Junior C najlepszy okazał się reprezentujący MULKS Tomaszów Lubleski Szymon Sikora, tuż za nim uplasował się Michał Skowron z MKS Karkonosze, a trzeci był Mikołaj Michałek z MKS Istebna. Wśród juniorek najlepsza okazała się Aleksandra Łacek reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka, na drugim miejscu uplasowała się jej koleżanka klubowa Katarzyna Skurzok, a trzecia była zawodniczka LKS Klimczok Bystra Justyna Wandzel. W kategorii junior B zwyciężył zawodnik MKS Istebna Dominik Bury, drugi był Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce, a trzeci Grzegorz Kościelniak z LKS Witów Mszana Górna. Wśród dziewcząt zwyciężyła Weronika Legierska broniąca barw MKS Istebna, druga była Zofia Stokfisz reprezentująca MULKS Tomaszów Mazowiecki, a trzecia Anna Bielecka będąca zawodniczką UKS Rawa Siedlce. W najstarszej grupie juniorów A pierwsze miejsce zajął Kamil Bury reprezentujący MKS Istebna, drugi był zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze Dawid Bril, a trzeci broniący barw KS Śnieżka Karpacz Tomasz Garbień. Wśród dziewcząt zwyciężyła Urszula Łętocha z KS Śnieżka Karpacz, druga była Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Sląski, a trzecia była Karolina Trzska z MUKN Pod Stróżą Miszkowice.
W kategorii seniorów doskonale wypadli zawodnicy reprezentujący powiat bielski Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra zajął drugie miejsce tracąc do Macieja Staręga zaledwie 1,4 sekundy. Trzecie miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Gazurkowi. Wśród seniorek najlepsza okazała się Sylwia Jaśkowiec, która na mecie wyprzedziła przedstawicielką LKS Klimczok Bystra Agnieszkę Szymańczak o 1,4 sekundy. Na trzecim miejscu znalazła się Kornelia Kubińska. Pamiątkowe puchary, dyplomy i medale wręczał przewodniczący komisji Promocji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Bielskiego Jacek Staszek, który bardzo gorąco pogratulował zwycięzcom oraz życzył im dalszych sukcesów. Zawody podsumowujące tegoroczny cykl Rollski Tour odbędą się w najbliższy weekend w Marklowicach.

Wyniki.pdf

/art/

{rokbox title=|Silesia Rollski Tour w Bystrej :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/rollski/*.jpg{/rokbox}