• Londzin

Święto Plonów w Mesznej

17 Wrz 2013

Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym mszą św, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Piotrowski. Od godziny 12.00 świętowano na boisku sportowym, gdzie na specjalnie udekorowanej estradzie wójtowi Mieczysławowi Rączce gospodarzowi tej gminy wręczano chleb – symbol życia, dostatku i pomyślności.

Na Święto Plonów przybyło wielu gości: europoseł Małgorzata Handzlik, poseł Małgorzata Pępek, przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Roman Migdał, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członek Zarządu Powiatu Renata Franasik, radni Gminy Wilkowice, przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz stowarzyszeń z terenu gminy.

Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich na czele z Antoniną Górną dwoiła się i troiła, by nakarmić smakołykami wszystkich mieszkańców przybyłych na uroczystość i towarzyszących im gościom, a sołtys Antoni Kufel czuwał nad wszystkim, by całe spotkanie przebiegało sprawnie i bez jakichkolwiek zakłóceń.

Nie zabrakło też występów zespołów regionalnych oraz koncertu Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wilkowic, która zachwyciła wszystkich interesującym repertuarem i profesjonalnym wykonaniem.

Na uroczystości wręczono również nagrody uczestnikom konkursu na najpiękniejsze obejście. W tej ciekawej rywalizacji wyróżniono obejścia w Bystrej Józefa Kruczka i Mieczysława Poniewskiego, z Mesznej, Magdaleny Iwanyszyn, z Wilkowic Jolanty i Piotra Kwaśnych.

Podczas Święta Plonów można było też odwiedzić meszniański Ośrodek Kultury „Nad Borami” i zapoznać się z prezentowanymi tam ekspozycjami.

/Alina Macher/

{rokbox title=|Święto Plonów w Mesznej  :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/dozynkimeszna/*.jpg{/rokbox}