• Londzin

KOZIAŃSKI FESTIWAL DUSZONEK

16 Wrz 2013

Pod tą nazwą kryje się nie tylko przygotowywana na ognisku w żeliwnych kociołkach potrawa, której podstawowym składnikiem są ziemniaki, lecz także cała tradycja towarzyskich ogniskowych biesiad. W tym roku w konkursowe kulinarne szranki stanęło siedem garnków duszonek,
a prawie setka jurorów – smakoszy tej potrawy, rozkoszując się ich aromatem i smakiem, oddawało swój głos na te najbardziej smakowite. Największym uznaniem cieszyły się duszonki przygotowane przez Panią Stefanię Dyczek, a tajemnicą jej kulinarnego sukcesu są dodawane do potrawy wędzone żeberka. Na uczestników festiwalowej rywalizacji oczekiwały nie tylko słowa zachwytów zgromadzonej publiczności, ale także nagrody rzeczowe i dyplomy.
Konkurs, którego organizatorem jest Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski i Rada Gminy Kozy z jej Przewodniczącą Bożeną Sadlik, stawia sobie za cel nie tylko kultywowanie lokalnych tradycji, lecz także wspólną zabawę dla całych rodzin. Oprócz pikniku z duszonkami organizatorzy przygotowali dla całych rodzin atrakcyjne zabawy prowadzone przez AKADEMIĘ FANTASTYKI. Organizatorzy gorąco dziękują uczestnikom i festiwalowej publiczności za udział w pikniku i zapraszają na koziańskie duszonki już za rok!

tekst i foto: Tomasz Bednarski
Urząd Gminy Kozy

{rokbox title=|KOZIAŃSKI FESTIWAL DUSZONEK :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/festiwalduszonek/*.jpg{/rokbox}