Porąbscy Oldboye z Pucharem Wójta

16 Wrz 2013

W zawodach wzięły udział 3 drużyny, poza gospodarzami do Bujakowa zawitały drużyny z Porąbki i Kobiernic. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. W premierowym pojedynku naprzeciw siebie stanęły drużyny z Bujakowa i Kobiernic. Pojedynek sąsiadów zza miedzy był bardzo zacięty i przyniósł wiele emocji. Obie drużyny stwarzały bardzo groźne sytuację, jednak brakowało im odrobiny skuteczności. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Na drugi mecz wybiegły ekipy Porąbki i Kobiernic. Pojedynek był jednak przysłowiowym meczem do jednej bramki, a wynik 5:0 dla gości z Porąbki postawił ich w bardzo dogodnej sytuacji. Po krótkiej przerwie na murawie zameldowali się gospodarze, którzy aby myśleć o ostatecznym suckesie musieli pokonać oldboyów z Porąbki. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Bujakowa, a spokojnie prowadzona gra przyniosła efekt w postaci dość nietypowej bramki. Po próbie dośrodkowania z prawej strony boiska piłka nabrała dziwnej rotacji i lobując bramkarza gości wpadła do siatki. Porąbka co chwilę stwarzała groźne sytuacje, jednak nie udało jej się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Bujakowa. Druga odsłona przyniosła bardzo zaciętą rywalizację i sporo sytuacji po obu stronach. Po składnej akcji i dobry dośrodkowaniu bramkę wyrównującą zdobyli goście. Chwilę później gospodarze znów cieszyli się z prowadzenia.. Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił jeden z obrońców Bujakowa. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie w samej końcówce spotkania, fatalny błąd popełnił bramkarz bujakowskiej ekipy. Nie groźne dośrodkowana piłka w dziwny sposób przetoczyła się po rękach interweniującego golkipera i znalazła drogę do siatki. Drużyny musiały podzielić się punktami, a wynik remisowy bardziej satysfakcjonował porąbczańską drużynę, która zwyciężyła w całym turnieju.
Pamiątkowe puchary wręczył radny Rady Powiatu Bielskiego, a zaraz sekretarz gminy Porąbka Kazimierz Gałuszka. Wszystkim serdecznie pogratulował walki, zaangażowania i pasji z jaką zawodnicy potraktowali gminne zawody.

/art/

{rokbox title=|Porąbscy Oldboye z Pucharem Wójta :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/oldboye/*.jpg{/rokbox}