• Londzin
  • Sportowy „teatr” powiatu bielskiego wkracza w nowy sezon
  • Nagrodzono twórców i animatorów kultury
  • Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach!

Jesienny Festiwal Golonki

12 Wrz 2013

To tradycyjne, w tym roku już XVIII, święto regionalnej kuchni od lat przyciąga do hotelu turystów oraz mieszkańców miasta i okolic. Festiwal Golonki na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gastronomicznych i stał się już znakiem rozpoznawczym naszego regionu.

W tym roku hitem jest golonka nadziewana suszonymi jabłkami i żurawiną pieczona w piwie Porter. Można też delektować się golonką po góralsku, węgiersku, cygańsku, po bawarsku z żurawiną i chrzanem, ze śliwkami, z kapustą i grzybami. Do degustacji dla gości przygotowano również smakowite przystawki mi.n regionalny żur na maślance kwaśnicę, roladki z golonki w galarecie oraz wyborne dodatki takie jak kapusta kiszona z jarzynami i grzybami.

Na Festiwal Golonki organizatorzy zapraszają od 16 do 30 września, codziennie od 13.00 do 22.00. Dodatkową atrakcją będą trzy wieczory z muzyką na żywo zespołu Kwaśnica Bawaria Show (muzyka bawarska i tyrolska) – 20 września, 28 września i 19 października od godziny 19.00 do godziny 1.00 w nocy.

Staramy się sprostać najbardziej wyszukanym gustom, dlatego co roku proponujemy obok sprawdzonych przepisów również nowości. Cieszymy się, że przygotowywana przez naszego szefa kuchni golonka , ma już tysiące zwolenników i co roku zdobywa serca nowych – mówi Violetta Krzemień – Banot, dyrektor hotelu „Magua Orbis Bielsko – Biała” .

Stoliki na Festiwal Golonki można rezerwować pod numerem telefonu:
33 9199 199.

/A. Macher/

{rokbox title=|Jesienny Festiwal Golonki :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/festiwalgolonki/*.jpg{/rokbox}