Bystrzański jarmark sztuki ludowej

04 Wrz 2013

Podobne jarmarki na Biwaku w Bystrej miały miejsce w tym roku w maju i w lipcu. I także teraz można było dokonać zakupu prezentowanych eksponatów, degustować potrawy regionalne, zapewnić dzieciom dobrą zabawę poprzez udział w konkursach i grach zespołowych.

Atrakcją było strażackie jadło czyli pyszna, gęsta grochówka z kuchni polowej serwowana przez strażaków OSP na czele z niestrudzonym Grzegorzem Gaborem radnym Rady Powiatu Bielskiego. Były również słodkie wypieki i wyjątkowo smaczna kaszanka w cieście z jabłkami.

Stowarzyszenie Bystrzańska Inicjatywa, któremu prezesuje Teresa Pryszcz i wiceprezes Anna Maślanka organizuje tego typu jarmarki chcąc w ten sposób integrować ludowych twórców, promować i popularyzować wyroby rękodzieła ludowego – obrazy, rzeźby, biżuterię, wyroby bibułkowe, koronki, regionalne smakołyki.

To zadanie finansowane przez wójta gminy Wilkowice Mieczysława Rączkę zdecydowanie wpływa na zwiększenie atrakcyjności bystrzańskiego Biwaku, który od kilku lat stał się miejscem organizacji wielu ciekawych imprez i spotkań, a także atrakcją turystyczną gminy
i okolic.

/A.Macher/

{rokbox title=|Bystrzański jarmark sztuki ludowej :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/jarmarkbystra/*.jpg{/rokbox}