• Londzin
  • Sportowy „teatr” powiatu bielskiego wkracza w nowy sezon
  • Nagrodzono twórców i animatorów kultury
  • Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach!

Nowy rok szkolny w czechowickiej „Silesii”

03 Wrz 2013

To czas zdobywania pożytecznej wiedzy, rozwijania talentów, kształtowania charakterów, czas zarówno ważny dla uczniów, jak i dla nauczycieli i wychowawców- mówił na rozpoczęciu roku szkolnego Kazimierz Borawski dyrektor Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach – Dziedzicach. Dyrektor podkreślił, że budynek szkolny po wakacjach wypiękniał, po przeprowadzonej termomodernizacji prezentuje się okazale.

W szkolnej uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Renata Franasik, pełnomocnik Zarządu ds. Oświaty Zofia Jonkisz, ks. parafii pw. św. Barbary Ludwik Duży, przewodniczący Rady Rodziców Leszek Czarnecki. Członek Zarządu R. Franasik życzyła uczniom samych dobrych ocen, realizacji wszystkich zamierzeń, jak najmniej stresów i trosk, a kadrze nauczycielskiej samych sukcesów dydaktycznych i pedagogicznych.

W tym roku w ZSz „Silesia’ w pierwszych klasach naukę rozpocznie w 4 oddziałach 108 uczniów – 95 uczniów w trzech oddziałach w technikach: technik informatyk i budownictwa, technik organizacji reklamy i technik górnictwa podziemnego oraz 18 osób w Szkole Mistrzostwa Sportowego (kajakarstwo i judo). Technik górnictwa podziemnego to nowy kierunek otwarty dzięki aktywnej współpracy szkoły z Przedsiębiorstwem Górniczym. „Silesia”.

Rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił znakomity występ zespołu „Big Band” pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego.

/Alina Macher/

{rokbox title=|Nowy rok szkolny w czechowickiej „Silesii” :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/nowyrokszkolnysilesia/*.jpg{/rokbox}