• Londzin

Piknik filmowy „pod chmurką”

03 Wrz 2013

Miejscem imprezy był malowniczo położony stadion LKS Sokół Zabrzeg. Na przybyłych tego dnia uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy dla dzieci, stoiska promocyjne, pokazy filmów oraz wiele innych. Główną część była prezentacja filmów zgłoszonych do konkursu „Ja to kręce”. 11 amatorskich produkcji prezentujących atrakcje, walory turystyczne i krajobrazowe powiatu bielskiego bardzo przypadło do gustu licznie zgromadzonej zabrzeskiej publiczności, która to była głównym jurorem konkursu. Wśród widzów dostrzec można było wiceburmistrza Czechowic-Dziedzic Macieja Kołoczka wicewójta gminy Jasienica Krzysztofa Wieczerzaka, radnych gmin oraz dyrektorów ośrodków kultury. W czasie głosowania na scenie zaprezentował się zespół „Dzień dobry” posiadający w swoim repertuarze liczne covery znanych i lubianych artystów polskich i zagranicznych, a także przeboje muzyki filmowej, które doskonale wpisały się w klimat pikniku. Po koncercie nastąpiło podsumowanie konkursów, zorganizowanych przy okazji imprezy. Atrakcyjne nagrody w postaci podwójnych zaproszeń do kina trafiły w ręce szczęśliwców, którzy prawidłowo odpowiedzieli na 3 pytania quizowe. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie laureatów konkursu „Ja to kręce” i wręczenie okazałych nagród. III miejsce przypadło „Czarującej krainie”, której autorami byli Jagoda Przytłucka, Martyna Graca i Michał Zagól, II miejsce zajął Łukasz Stawowczyk z filmem pod tytułem „Jedno miasto. Różne pasje”. Najwięcej głosów zebranej publiczności uzyskał film autorstwa Mateusza Heredy pod tytułem „Powrót do domu”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zaproszenia do kina, a laureaci dodatkowo pamiątkowe klapsy i bony na zakupy. Nagrody wręczał wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński. „Piknik filmowy był doskonałą okazją do pokazania walorów promocyjnych poszczególnych regionów naszego powiatu, a różnorodność pomysłów i sposobów realizacji filmów sprawiła, że konkurs był ciekawy i interesujący. Dodatkowo fakt, iż to publiczność decydowała o tym, kto zwycięży dodawała atrakcyjności i czyniła konkurs nieprzewidywalnym. Zwycięzcy serdecznie gratuluję pomysłu i wykonania, a wszystkim uczestnikom życzę powodzenia w następnych konkursach”- powiedział podczas ceremonii wręczania nagród G. Szetyński. Piknik zakończył pokaz filmu W. Allena „O północy w Paryżu”

/art/

{rokbox title=|Piknik filmowy „pod chmurką” :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/piknikfilmowy/*.jpg{/rokbox}