• Londzin

Beskidzka rywalizacja Domów Pomocy Społecznej

30 Sie 2013

Organizatorem tego udanego przedsięwzięcia był Dom Pomocy Społecznej w Wilkowicach. Projekt pt.„Przyjaźń bez barier” współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ranach Programu Współpracy Trnasgranicznej Polsko – Słowackiej 2007 – 2013. Uroczystość rozpoczęła się olimpijskim rytuałem, wniesieniem znicza i flagi olimpijskiej z udziałem olimpijczyków z Wilkowic - rodzeństwa Anny, Józefa, Piotra i Stanisława Pawlusiak.

Wszystkich biorących udział w Igrzyskach przywitał dyrektor DPS Paweł Gniadkowski i wójt gminy Wilkowice Mieczysław Rączka. Powiat bielski w Igrzyskach reprezentowali wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Helena Byrdy – Przybyła. Spotkanie i sportowe konkurencje prowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Kubica w asyście wuefistów Ryszarda Dzielędziaka i Adama Duszy oraz młodzieży z wilkowickiego gimnazjum.

Uczestnicy Igrzysk - 150 pensjonariuszy sprawdzało swoje umiejętności w siedmiu konkurencjach. Panowała iście sportowa rywalizacja, ale nie zabrakło także sympatycznej zabawy i polsko – słowackiej integracji.

Wzruszającym momentem było wręczanie medali i dyplomów przez wicestarostę Grzegorza Szetyńskiego, wójta gminy Wilkowice Mieczysława Rączkę i przewodniczącego Rady Gminy Bartosza Olmę dla najlepszych sportowców – seniorów, którzy bardzo cieszyli się z osiągniętych wyników. Starosta bielski Andrzej Płonka ufundował okolicznościowy puchar dla najlepszego i najaktywniejszego zespołu. Otrzymała go ekipa z DPS dla Osób Starszych z Bielska – Białej przy ul. Żywieckiej, a odebrała go z rąk wicestarosty dyrektor Krystyna Wolska.

/A. Macher/

{rokbox title=|Beskidzka rywalizacja Domów Pomocy Społecznej :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/igrzyskadps/*.jpg{/rokbox}