• Londzin

KGW Pisarzowice na Jarmarku Produktów Tradycyjnych

29 Sie 2013
Końcówka lata, bardzo słoneczna, ciepła , pachnąca świeżo skoszoną trawą przywitała liczną publiczność w chorzowskim skansenie. W Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie na Jarmarku Produktów Tradycyjnych degustowano liczne produkty regionalne, a wśród nich te które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach. Produkty świeże, najlepszej jakości i rdzennie polskie - pisarzowskie (jaja, owoce, miód, jarzyny), receptury wykorzystane do wyrobów i wypieków oparte na wieloletniej tradycji, przyciągały tłumnie wszystkich chorzowian oraz gości. Ciasta znikały niczym ”gorące bułeczki”. Zwłaszcza, że nazwy tych ciast były niczym „miód na ustach”.
Przewodnicząca KGW Pisarzowice Cecylia Puzań tak opowiada o imprezie: Atmosfera na „Jarmarku Produktów Tradycyjnych” była wspaniała, podpiekana dowcipami Kabaretu Miś ,słodzona i doprawiana przez wspólne gotowanie z panem Remigiuszem Rączką oraz rewelacyjnie prowadzona przez pana Marka Szołtyska nie pozwalała na jakąkolwiek nudę. Konkursy i zabawy oraz gry wciągały wszystkich do uczestnictwa, a że nasze stoisko z pysznym napojem miodowo-miętowym, ciastkami kawą był blisko spragnionych, toteż w godzinach popołudniowych z żalem musiałyśmy opuszczać tak wspaniałą imprezę, gdyż na naszym stoisku pozostała już tylko … dekoracja.
/JAR/

{rokbox title=|KGW Pisarzowice na Jarmarku Produktów Tradycyjnych :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/chorzow2013/*.jpg{/rokbox}