• Londzin

Piknik pod znakiem karpia

26 Sie 2013
  W piątkowe popołudnie odbył się spływ kajakowy, w którym wzięło udział ponad 60 uczestników. Startem było zbiornik na Jeziorze Żywieckim, a metę zlokalizowano przy Zaporze Czanieckiej. Po drodze na zawodników czekała jeszcze przeprawa przez porąbczańską zaporę. Pierwszy dzień zakończyło wspólne ognisko.
  Sobota rozpoczęła się od rajdu rowerowego, którego trasa przebiegała malowniczymi terenami gminy Porąbka. Na mecie zameldowała się ponad setka cyklistów, dla wszystkich przygotowano poczęstunek, a dla najmłodszych gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Oficjalną część imprezy w sobotnie popołudnie otworzył wójt gminy Porąbka Czesław Bułka, po którego wystąpieniu swoją prezentację miała Orkiestra Dęta Domu Kultury w Porąbce. W przerwie jej koncertu wręczono nagrody „Porąbczanin Roku 2013”. Laureatami tej prestiżowej nagrody jest między innymi ks. prałat Józef Strączek. W tym roku ten zaszczytny tytuł wraz okazałą statuetką kapituła przyznała Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Porąbce. Nagrodę odebrała dyrektor placówki Małgorzata Walusiak.
  Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół „Zgredybilles”, a do białego rana gości bawił zespół „Neon”.
  Trzeci dzień piknikowego święta rozpoczęły występy artystyczne dzieci i młodzież z POPP „Art.” w Czechowicach-Dziedzicach, których zajęcia prowadzone są na terenie gminy Porąbka. Popisy taneczne zaprezentowały grupy Hop Dance i Rytmix prowadzone przez Izabelę Caputa oraz grupa Quickstep, której opiekunem jest Małgorzata Mirocha. Następnie w krótkim programie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Regionalny „Porabczanie” prowadzony przez Annę i Rafała Główka. Regionalne tańce i śpiewy oklaskiwała licznie zgromadzona w tym dniu publiczność i zaproszeni goście. Prócz gospodarza gminy Czesława Bułki do Porąbki przybył starosta bielski Andrzej Płonka, wójt gminy Jaworze Zdzisław Bylok oraz poseł na Sejm RP Stanisław Szwed.
  W niedzielnym programie nie zabrakło także prezentacji Koła Gospodyń Wiejskich z Porąbki, kabaretu „Bardzo Atrakcyjna Rozrywka” Orkiestr Dętej z czeskich Palkowic, a także barwnych pokazów mażoretek z Hecznarowic. Podczas trwania całego pikniku prezentowały się Loklane Grupy Rybackie, Koła Gospodyń Wiejskich, a także liczne atrakcje dla dzieci w kąciku „Złota Rybka”. Finałem niedzielnego wieczoru był występ Elektrycznych Gitar, który na stadionie LKSu w Porąbce zgromadził grubo ponad tysiąc słuchaczy. Piknik zakończył pokaz sztucznych ogni.

/Artur Grabski/

{rokbox title=|Piknik pod znakiem karpia :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/piknikporabka/*.jpg{/rokbox}