• Londzin

40 – lecie pracy twórczej

09 Maj 2013

za budowanie regionalnych więzi społecznych oraz za popularyzację najcenniejszych wartości wyrażanych poezją, za promocję powiatu bielskiego – powiedział Starosta Bielski Andrzej Płonka na benefisie Juliusza Wątroby urodzonego i zamieszkałego w Rudzicy autora 30 tomików poezji i satyr, autora także fraszek i aforyzmów, tekstów pieśni i piosenek, programów kabaretowych i musicali, felietonów. J. Wątroba jest laureatem około 100 ogólnopolskich konkursów poezji, jak również w 2004 roku otrzymał Nagrodę Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina.
Wspomniany benefis był połączony z prezentacją nowej książki autora pt. „Jeszcze jeden cud”.

Na pamiątkowym zdjęciu w środku w białym fartuszku J. Wątroba z małżonką, a od lewej radni powiatu bielskiego: Józef Herzyk, Alina Świeży – Sobel, Jacek Staszek, Andrzej Płonka, Jan Borowski i Sławomir Masny.

/JJ/

{rokbox title=|40 – lecie pracy twórczej :: Powiat Bielski| size=|813 544}images/2013/watroba.jpg{/rokbox}