11 LISTOPADA

08 Lis 2019

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w powiecie bielskim rozpoczną się już 8 listopada w Bielskim Centrum Kultury uroczystością wręczenia Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. Tradycyjnie też władze samorządowe wszystkich dziesięciu gmin 11 listopada złożą wiązanki biało czerwonych kwiatów w miejscach pamięci, na cmentarzach, pod pomnikami czy tablicami pamiątkowymi.

Wśród całej palety patriotycznych  imprez w powiecie bielskim odnotujmy m. in: w Bestwinie o godz. 9,00 w miejscowym kościele odbędzie się Msza za Ojczyznę, w Jasienicy Gminne Obchody Święta Niepodległości odbędą się w Grodźcu gdzie w miejscowym OSP odbędzie się koncert „Ułani, Ułani”, w Kozach i Czechowicach – Dziedzicach mieć będą miejsce cieszące się dużą popularnością Biegi Niepodległości, w Wilamowicach o godz. 10,30 w  miejscowym OSP młodzież wystawi Akademię Okolicznościową, w Wilkowicach podobna Akademia przygotowana również przez dzieci i młodzież szkolną mieć będzie miejsce o godz. 12.00 w OSP Bystra. Natomiast w Porąbce uroczyste Obchody Dnia Niepodległości przygotowane zostaną w Domu Kultury w Czańcu, a w ich programie m.in. spektakl teatralny „Dzieci Sendlerowej”.

Warto odnotować, że w Szczyrku już 9 listopada w Szczyrkowskim Domu Kultury odbędzie się Wieczornica Patriotyczna.

Na te i szereg innych uroczystości serdecznie zapraszamy.

J.J.