• Londzin

Piłkarska wiosna w powiecie bielskim

05 Kwi 2013

Znaczna większość drużyn występujących na tym szczeblu rozgrywek pochodzi z powiatu bielskiego.

W bielskiej „okręgówce” mamy 5 swoich przedstawicieli. Lideruje „Spójnia” Landek, która mając zaledwie dwa oczka przewagi będzie musiała sporo się napracować aby wywalczyć upragniony awans do IV ligi. Po rundzie jesiennej LKS Bestwina zajmuje 9 miejsce gromadząc 24 punkty. Leżące nieopodal Wilamowice i Dankowice w tabeli również znalazły się tuż obok na 12 i 13 miejscu gromadząc po 21 punktów. Ostatnim reprezentantem powiatu jest LKS „Zapora” Porąbka, która zdobyła 15 punktów i zajmuje 15 pozycję w tabeli.

Z kolei w bielskiej A Klasie lideruje Kobiernicka Soła, która zaledwie o 6 punktów wyprzedza drugi „Przełom” Kaniów i o 7 trzeciego w tabeli „Pioniera” Pisarzowice. Walka o mistrzowski tytuł zapowiada się ciekawie, a spoglądając na historię rozgrywek możemy się spodziewać, że żadna z drużyn nie odpuści, a mistrza A Klasy poznamy w jednej z ostatnich kolejek. Na drugim końcu tabeli znalazł się „Sokół” Hecznarowice, który z racji problemów kadrowych wycofał się z rozgrywek. W minorowych nastrojach są również gracze MRKS II Czechowice-Dziedzice, którzy zgromadzili raptem 3 punkty, tracąc do bezpiecznej pozycji 7 oczek. Wszystko jednak zależy również od tego ile drużyn „spadnie” z wyższych klas.

W najniższej klasie rozgrywkowej naszego regionu prym wiedzie „Groń” Bujaków, wyprzedzając LKS „Zamek” Grodziec Śląski o 5 punktów i wydawać by się mogło, że gracze z Bujakowa są bliscy świętowania awansu. „O awans wcale nie będzie łatwo, tym bardziej, że do rozegrania mamy podwójną rundę, a pozostałe zespoły ani myślą o spasowaniu. Pracujemy jednak ciężko i mamy nadzieję na ostateczny sukces.” – mówi trener Bujakowa Jarosław Krystian. „Podwójna runda na pewno uatrakcyjni walkę o tytuł, a zawodnikom da możliwość rozegrania większej ilości spotkań" - dodaje prezes Adam Tomiczek. Ciekawostką jest powrót po latach LKS Ligota, która plasując się na 3 miejscu może być pewnym zaskoczeniem i sporą niespodzianką.
Wszystkim zawodnikom życzymy zdrowia i sukcesów.

/Artur Grabski/