Beskidy nagrodzone!

18 Wrz 2019

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną realizowało projekt pn. „Polskie Marki Turystyczne”, którego główną ideą było wsparcie tworzenia tzw. regionów turystycznych.

Informujemy, że turystyczna marka Beskidy została nagrodzona w tym prestiżowym konkursie.

Kapituła składająca się z ekspertów w zakresie turystyki, przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oceniła 117 konkursowych zgłoszeń.

Turystyczna Marka Beskidy znalazła się w elitarnym gronie nagrodzonych regionów obok Krainy Lessowych Wąwozów, Śląska Cieszyńskiego, Lublina i Torunia.

Jeden z pięciu zaszczytnych tytułów „Polska Marka Turystyczna” dla Marki Beskidy z rąk Ministra Sportu Witolda Bańki odebrał Marcin Filip dyrektor Stowarzyszenia Region Beskidy.

Podmiotem zarządzającym marką turystyczną Beskidy jest Stowarzyszenie Region Beskidy z Bielska – Białej.

Głównym zamysłem tworzenia turystycznej marki Beskidy było skoordynowanie wszystkich działań promocyjnych oraz ujednolicenie przekazu marketingowego wszystkich podmiotów zajmujących się promocją turystyki w Beskidach.

Chodzi o większą rozpoznawalność regionu, które przyczyni się w znacznej mierze do przyrostu ruchu turystycznego i wydłużenia pobytów turystów oraz budowa kompleksowego produktu turystycznego, jakim są Beskidy.

/A.M/