„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

MAGICAL DREAMS V

09 Wrz 2019

W minioną sobotę (7.09) w magicznej atmosferze zadumy, piękna i sztuki współczesnej, otwarta została słynna już w całej Europie wystawa MAGICAL DREAMS V przygotowana przez BATOR ART GALLERY w Szczyrku. Otwarcie wystawy rozpoczął Hejnał Miasta Szczyrk zagrany na trąbicie przez znanego muzyka Rafała Gluzę. Na inauguracje przybyli goście z Polski i z zagranicy w tym m.in. burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, przewodniczący Rady Miasta Borys Matlak, dyrektor MOKPiI Szczyrk Sabina Bugaj oraz burmistrz miasta Zetel Heiner Lauxtermann. W czasie wernisażu licznie przybyli goście mieli przyjemność usłyszeć Lucynę Ordon-Klimczak (mezzosopran) oraz Grzegorza Klimczaka (fortepian) w krótkim recitalu przygotowanym specjalnie na to wydarzenie.

"Magical Dreams” jest największą w Polsce międzynarodową wystawą promującą kierunek współczesnego magicznego realizmu, surrealizmu i sztuki wizjonerskiej. Została zainicjowana w 2011 r., z każdą edycją przeradzając się w znaczące biennale światowego magicznego realizmu, o randze wystaw „Imaginaire” organizowanych przez duńskiego malarza Clausa Brusena czy wystawy realizmu magicznego „Safadore” w Le Mont Dore zainicjowanej przez Rogera Erasmy’ego, wybitnego znawcę Salvadora Dali. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 40 znakomitych artystów z Europy i Ameryki Północnej. Na wystawie znalazło się ok. 90 eksponatów (malarstwo, rzeźba). Wystawę można oglądać w Bator Art Gallery w Szczyrku do 30 października, a następnie odwiedzać będzie kolejno: Warszawę (Centrum Promocji Kultury), Włocławek (Centrum Kultury Browar B), Kraków (Dolne Młyny) oraz trzy galerie sztuki w Austrii i Niemczech. Serdecznie zapraszamy!

(tekst i foto: M.Więzik)