Kacper mistrzem świata

02 Sie 2019

W ostatni lipcowy weekend w niemieckim Ruhpolding rozegrane zostały zawody FIS-Schüler-Grand-Prix, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biało-czerwoni (w tym zawodnicy z powiatu bielskiego), którzy trzykrotnie stawali na podium zawodów. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Tomasiak, który triumfował wśród skoczków do lat 13 i tym samym został nieoficjalnym mistrzem świata dzieci w tej kategorii

Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra to najlepszy skoczek minionego sezonu zawodów LOTOS Cup 2019 i zwycięzca Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" w kategorii Junior E. Triumf w zawodach FIS-Schüler-Grand-Prix w Ruhpolding Kacprowi Tomasiakowi zapewniły skoki na odległość 45 oraz 43 metry. Polak uzyskał łączną notę 247,2 punktu i tym samym o pół punktu pokonał Kaimara Vagula z Estonii, który zanotował te same odległości co Tomasiak, jednak nieco grosze noty za styl.

Gratulujemy młodemu zawodnikowi, trenerom. Oby tak dalej. Życzymy sukcesów już w starszych grupach zawodników.

J.J.