Dar dla misjonarzy

25 Lip 2019

W Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w lipcową  niedzielę zgromadzili się egzaminatorzy, instruktorzy i kierowcy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Pielgrzymi przybyli prosić Boga przez wstawiennictwo Maryi i Św. Krzysztofa o opiekę podczas wypełniania codziennych obowiązków związanych z nauką prowadzenia samochodów.

Biskup Ordynariusz Roman Pindel w głoszonej homilii powiedział m.in. Wędrujemy wiele, także i samochodami, które dziś poświęcimy, by dobrze służyły nam samym, naszym bliskim, ale i innym, którym pragniemy pomóc.

Jakby nawiązując do sedna wypowiedzi ks. biskupa w trakcie rychwałdzkich uroczystości za zebrane przez wiernych pieniądze zakupiono samochód przeznaczony dla misji w Ugandzie. Kluczyki do samochodu misjonarzom wręczała Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Barbara Adamska i minister Stanisław Szwed.

J.J.

Na zdjęciu: B. Adamska (w środku) w delegacji wręczającej kluczyki samochodowe dla misjonarzy