Zagrali o puchar wójta

25 Mar 2013
W zmaganiach turniejowych wzięło udział aż 7 zespołów, po dwa z Porąbki i Bujakowa oraz 3 reprezentujące Czaniec. „Turnieje siatkarskie w naszej gminie zawsze cieszyły się dużą popularnością, a ich poziom z roku na rok jest coraz wyższy. ” – mówi wójt gminy Porąbka Czesław Bułka. Organizatorzy zawodów zadbali o świetne przygotowanie boisk, profesjonalnych sędziów oraz miłą i przyjazną atmosferę. W grze zawodników było widać duże zaangażowanie i wolę walki, nie było straconych piłek, a każda akcja dostarczała wielu emocji dla licznie przybyłych na zawody kibiców. Zwycięską drużyną okazała się ekipa nr 1 ze Szkoły Podstawowej z Czańca pokonując w finale reprezentację Publicznego Gimnazjum w Porąbce, 3 miejsce przypadło drugiej drużynie SP z Czańca. 4 miejsce zajęła drużyna Publicznego Gimnazjum z Czańca, 5 miejsce przypadło w udziale reprezentacji Szkoły Podstawowej z Porąbki, 6 i 7 dla drużyn z Zespołu Szkół z Bujakowa. Wśród zawodników można było dostrzec przewodniczącego Rady gminy Porąbka Tadeusza Wawaka oraz dziennikarza Kroniki Beskidzkiej zajmującego się sportem Mirosława Galczaka. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Martę Targosz, a zawodnikiem Gabriela Witkowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy okazałe puchary. Już za rok odbędzie się jubileuszowa, X edycja turnieju siatkarskiego.

Tekst: Artur Grabski
 Foto: Mirosław Galczak
{rokbox title=| Zagrali o puchar wójta| album=|myalbum|}images/2013/pucharwojta/*.jpg{/rokbox}