• Londzin

Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach!

20 Maj 2019

Serdecznie zapraszamy w dniach 1 -2 czerwca do Wilamowic, gdzie odbędzie się Święto Powiatu Bielskiego oraz Wilamowskie Śmiergusty 2019!

Organizatorami tegorocznej imprezy są Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Gmina Wilamowice oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach. Na przybyłych gości czekają liczne atrakcje, wesołe miasteczko i wspaniałe koncerty.

Podczas pierwszego dnia odbędzie się koncert laureatów Polsko-Czeskich Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA ‘2019, gdzie zaprezentują się m.in. Orkiestra „CON FUOCO BAND”, „BIG BAND SILESIA”, czeski zespół „Osmaband a Osma”, zespół wokalno-taneczny „Włóczykije”, Zespół Regionalny „Porąbczanie” oraz Mażoretki „Gracja” i Mażoretki „NEMEZIS”. Przegląd i jego podsumowanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Gwiazdą wieczoru będzie znany artysta „CZADOMAN”!

W niedzielę zapraszamy na Przegląd Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego”, w ramach którego odbędzie się degustacja potraw przygotowanych przez ponad trzydzieści Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu. Przez cały dzień odbywać się będą animacje i zabawy dla dzieci z „Fabryką Radości”, koncerty zespołów regionalnych z gminy Wilamowice, a wieczorem zagrają zespoły „Teraz MY” oraz gwiazda wieczoru „LONG & JUNIOR”.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

PLAKAT ŚWIĘTO POWIATU