• Londzin
  • Sportowy „teatr” powiatu bielskiego wkracza w nowy sezon
  • Nagrodzono twórców i animatorów kultury
  • Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach!

Udana edycja Powiatowej LIGI Żaków

01 Kwi 2019

Dobiegła końca Powiatowa Halowa LIGA ŻAKÓW 2019 w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Bielskiego. Po pięciu turniejach, rozegraniu stu meczów młodzi futboliści GLKS Wilkowice prowadzeni przez trenera Mateusza Kudzię obronili tytuł sprzed roku najlepszej drużyny Powiatowej Halowej Ligi Żaków w piłce nożnej.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli: KS Bestwinka trenowana przez Waldemara Fludera, „Pasjonat” Dankowice szkolony przez Piotra Pietrzyka, „Drzewiarz” Jasienica trenowany przez Tomasza Parzyka oraz LKS Czaniec, prowadzony przez Adama Polarczyka.

Najlepszymi zawodnikami Ligi zostali: Patryk Walczak z drużyny zwycięzców, Miłosz Tomaszczyk z Bestwinki, Dawid Bakarczyk z „Pasjonata”, Aleksander Frasunek z „Drzewiarza” i Dariusz Prus-Osowski z LKS Czaniec

Puchary, nagrody (m.in. stroje piłkarskie dla każdego zawodnika) i dyplomy wręczali piłkarzom z rocznika 2008: Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Grzegorz Gabor oraz dyrektor wilkowickiego GOSiR-u Marek Kubica.

W imieniu Starosty Bielskiego zawodnikom, trenerom i rodzicom za zaangażowanie w turnieju podziękował Grzegorz Gabor, a Czesław Pszczółka główny  organizator turnieju podsumował wyniki i poziom sportowy całego turnieju. Ten turniej od niemal dwudziestu lat jest dobrą, sprawdzoną zabawą poprzez  sport, a w samej już rywalizacji sportowej też musi być nutka zabawy stosowna dla dzieci w tym wieku – zauważył Cz. Pszczółka.

Zawodnicy otrzymali także specjalne nagrody od medialnego sponsora czyli  redakcji „Kroniki Beskidzkiej” oraz portalu beskidzka24.pl.

JJ

foto: beskidzka24.pl