Podsumowanie kwalifikacji wojskowej 2019

21 Mar 2019

W dniu 18 marca br. w budynku Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej, gdzie urzędowała Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu bielskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie kwalifikacji wojskowej 2019. Kwalifikacja dla powiatu bielskiego została przeprowadzona w okresie od 4 lutego do 18 marca br. Przed komisją lekarską stanęło łącznie prawie 900 mieszkańców regionu. To głównie mężczyźni urodzeni w 2000 roku, ale również mężczyźni urodzeni w latach wcześniejszych, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby wojskowej, osoby czasowo niezdolne do tej służby oraz kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do służby oraz kończące naukę w placówkach medycznych i na kierunkach psychologicznych.

Tegoroczna kwalifikacja odbywała się w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Wspomniana kampania ma na celu zwiększenie liczebności Wojska Polskiego poprzez przedstawienie realiów wojskowej służby przez samych żołnierzy w bezpośrednich rozmowach z zainteresowanymi i zachęcenie do wstąpienia do wojska. Ogólnopolską akcję wspierają jednostki wojskowe z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bielsku-Białej. W trakcie oczekiwania na książeczkę wojskową żołnierze przekazywali informacje na temat służby wojskowej oraz swoje doświadczenia związane ze służbą w armii. Zainteresowani służbą złożyli wstępne deklaracje przedstawicielom administracji wojskowej.

Za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej, podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie złożyli, obecni na spotkaniu mjr Mirosław Stefanów Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bielsku-Białej oraz Grzegorz Szetyński Wicestarosta Bielski.

(JM)