• Londzin
Wydział Geodezyjno-Kartograficzny informuje,że
od 12 czerwca od godz. 07.30 (środa)
do 17 czerwca (poniedziałek).
nastąpi przerwa w obsłudze klientów ze względu na prace techniczne związane z systemem informatycznym.
W tym czasie nie będzie możliwości wydawania jakichkolwiek dokumentów – wypisów, wyrysów, itp. Za utrudnienia przepraszamy

XVII Bieg na Hrobaczą Łąkę

25 Lut 2019

W sobotę 1 czerwca 2019 w Kozach odbędzie się siedemnasta edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. Trasa biegu w Beskidzie Małym od roku 2018 ma długość 14 km i około 720 m sumy przewyższeń. To bieg alpejski, który posiada Kategorię I w Lidze Biegów Górskich ATTIQ organizowanej przez portal biegigorskie.pl. Organizator wprowadził limit zgłoszeń wynoszący 250 osób. Na liście już ponad 60 osób. Zgodnie z regulaminem do dnia 15.04 obowiązuje opłata startowa w wysokości 49 zł (płatność on-line).

W zeszłym roku zmieniono wiele w samej organizacji biegu. Organizator, zaproponował przede wszystkim wydłużenie dystansu biegu z 6 km do 14 km. Aktualna trasa biegu prowadzi po ciekawej drodze leśnej i widokowym grzbiecie górskim. Jest poprowadzona szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki prosto na szczyt Hrobczej Łąki, gdzie znajduje się krzyż milenijny. W tym roku, start biegaczy zaplanowano o godzinie 10:00. Na trasie organizator zapewnia punkt z wodą i słodyczami, a także pośredni pomiar czasu. Na mecie - szczycie Hrobaczej Łąki zaplanowano oficjalne zakończenie, posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

„W pierwszą sobotę czerwca, zapraszamy biegaczy, którzy chcą miło i aktywnie spędzić czas w górach. Dla biegaczy przygotowaliśmy piękną, widokową trasę o długości 14km. To dystans, który podoba się zarówno biegaczom doświadczonym jak i amatorom. Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny pamiątkowy medal. Przygotowujemy ciekawy pakiet startowy. Chcemy, aby każda osoba biorąca udział w naszej imprezie wyjechała z Kóz zadowolona.” - mówi główny organizator biegu Konrad Hamerlak  dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

W tym dniu odbędzie się również IX Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Metę rajdu NW zaplanowano także na szczycie Hrobaczej Łąki, a trasa rajdu poprowadzona została widokowym szlakiem żółtym.

Zachęcamy i zapraszamy.

J.J.