Niemiecka delegacja w Szkole Specjalnej w Czechowicach - Dziedzicach

15 Lut 2019

Kolejnym dniem pobytu na terenie powiatu bielskiego  delegacji z Niemiec z partnerskiego powiatu Reinr – Erft, a konkretnie z fundacji Kramera która zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną była wizyta m.in. w Szkole Specjalnej nr 4 w Czechowicach – Dziedzicach.   W szkole uczy się i przygotowuje do zawodu 140 uczniów w wieku do 25 lat. O samej placówce mówiła dyrektor szkoły Magdalena Sobieska – Lesniak, a o Warsztatach Terapii Zajęciowej FELICITAS i Program wyrównywania różnic pomiędzy regionami referowała dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyna Olszyna.

Szkoła specjalna prowadzi nowoczesne metody nauczania, które w połączeniu z doświadczeniem, wiedzą i przekonaniem pozwalają na wszechstronny rozwój ucznia w atmosferze szacunku i akceptacji  - powiedział  towarzyszący delegacji niemieckiej  wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński.

J.Jesionka