• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

55 lat KGW Wilamowice

28 Lis 2018

Jubileusz 55–lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach pokazał jak ważną rolę pełni w środowisku lokalnym ta organizacja.

Święto (w ubiegłą sobotę 24 listopada) było okazją do wspomnień, podsumowań i refleksji oraz gratulacji złożonych przez znamienitych gości.

Wśród nich nie zabrakło senatora RP Andrzeja Kamińskiego, burmistrza gminy Mariana Treli, jego zastępcy Stanisława Gawlika, przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Kudłacik, radnego Rady Powiatu Jerzego Kubika, dyrektora Książnicy Beskidzkiej Bogdana Kocurka, kierownika Biura Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanty Konior, wiceprezes Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku – Białej Jadwigi Gębali, księży, dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych, Gminnej Rady Kobiet, pań z Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich sołectw oraz szerokiego grona przyjaciół i sympatyków.

Wspaniałym punktem uroczystości była interesująca prezentacja multidmedialna o historii koła, pokazująca wszystkie aspekty działalności tej organizacji. W Kole, któremu szefuje Małgorzata Sznajder działa aktywnie 116 pań, najstarsza członkini ma 96 lat, a najmłodsza 45.

Natomiast zwieńczeniem świętowania był występ Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca Wilamowice pod kierownictwem Alicji Dusik dedykowany wszystkim paniom z wilamowickiego koła.

Sympatyczna atmosfera, dobre humory świętujących, pyszny poczęstunek i powszechna radość członkiń KGW z dokonań i wszystkich zrealizowanych przedsięwzięć na rzecz upowszechniania kultury, tradycji, obrzędów, kulinariów, a także integracji lokalnej społeczności – wszystko to sprawiło, że jubileusz długo będzie wspominany w gminie i w powiecie.

Drogie Panie życzymy Wam z głębi serca następnych udanych jubileuszy. Wszystkiego najlepszego!

/Tekst: A. Macher, foto: M. Więzik/