• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

Badmintoniści medalistami Mistrzostw Polski

27 Lis 2018

W miniony weekend  w Sianowie (woj.zachodniopomorskie) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie. W rywalizacji brali udział także zawodnicy z powiatu bielskiego z Beskidzkiego Klubu Badmintona SET z mazańcowic - Julia Piwowar, Michał Szczypka i Jacob Toczek. Świetna gra, przemyślana taktyka i chęć wygrania doprowadziły zawodników do strefy medalowej. Julia i Michał w grze mieszanej wywalczyli brązowy medal, ponadto oboje "dołożyli" po brązowym krążku w grach pojedynczych. Jacob zakończył Mistrzostwa na ćwierćfinale. Ogromny sukces, są to młodzi zawodnicy, którzy już drugi rok z rzędu stają na podium Mistrzostw Polski, napawa wielkim optymizmem na przyszłość - komentuje trener Bartosz Pietryja.

JJ