• Londzin

Puchar Starosty dla samorządowców z Bestwiny

17 Mar 2013
Tegoroczny turniej odbył się w Centrum Sportowo - Widowiskowym w Kozach, otwarcia  dokonali Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński i Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski. Drużyny rywalizowały o Puchar Starosty Bielskiego.

Radni i pracownicy samorządowi rozegrali turniej systemem „każdy z każdym” i po trzech godzinach zmagań ostateczna kolejność wyglądała następująco: I miejsce gmina Bestwina, II miejsce gmina  Porąbka, III miejsce gmina Czechowice – Dziedzice, IV miejsce gmina Kozy. Najlepszym strzelcem,  tzw. królem strzelców  został Waldemar Fluder (Bestwina),  najlepszym bramkarzem Tomasz Niemczyk (Bestwina), najlepszym zawodnikiem Jacek Tomiczek (Porąbka). Redakcja MÓJ POWIAT ufundowała (po raz pierwszy) specjalną nagrodę za najładniejszą bramkę turnieju którą zdobył Marcin Żmuda (Porąbka).

Całość sportowych zmagań obserwował  Przewodniczący Komisji  Promocji, Turystyki i Sportu

Jacek Staszek, który powiedział: Jest to kolejny turniej który bezpośrednio oglądam, podziwiam zaangażowanie i wręcz determinację w grze moich kolegów samorządowców, którzy  często braki  sportowe nadrabiają ambicją przez co stwarzają interesujące widowiska. Najbardziej cieszy mnie fakt, że przez ten turniej – samorządowcy z powiatu bielskiego -  integrują się wzajemnie, lepiej się  poznają.

Taki też jest cel tego turnieju – dodaje specjalista ds. sportu w Starostwie Powiatowym Czesław Pszczółka- ponadto promujemy zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i taką powiedziałbym przyjacielską rywalizację między samorządowcami z różnych gmin naszego powiatu.
J. Jesionka

{rokbox title=|Samorządowcy z Bestwiny zdobyli Puchar Starosty :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/turniejbestwina/*.jpg{/rokbox}