„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Europejski Dzień Kobiet w Jasienicy

17 Mar 2013
Tym razem spotkanie miało miejsce w Jasienicy w nowoczesnej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury na terenie nowego kompleksu sportowo – kulturalno – rekreacyjnego „Drzewiarz”, wybudowanego dzięki funduszom europejskim w ramach długoletniej współpracy między czeską gminą Petrvald a gminą Jasienica.

Tradycyjnie Europejski Dzień Kobiet zorganizowała poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik przy współpracy Antoniny Górnej przewodniczącej Rady Kobiet. Było uroczyście i zarazem bardzo wesoło. Na spotkaniu nie zabrakło też mężczyzn, reprezentował ich senator Rafał Muchacki oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, w tym wicewójt gminy Jasienica Krzysztof  Wieczerzak i wiceburmistrz gminy Wilamowice Stanisław Gawlik czy prowadzący spotkanie Kuba Mazur.  Oprawę muzyczną zapewnił znakomity występ zespołu folklorystycznego „Międzyrzeczanie”. Dyrektor jasienickiego GOK-u Agnieszka Bronowska zaprezentowała działalność swej instytucji, przede wszystkim realizowany wspólnie z KGW projekt europejski, na który składały się warsztaty wieńców dożynkowych, pieczenia kołaczy i organizacja dożynek gminno – diecezjalno – powiatowych w Rudzicy. Z okazji projektu wydano także okolicznościowe wydawnictwo –folder upamiętniający tę imprezę.

Danuta Kożusznik prezes Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej  z okazji jubileuszu 150-tej rocznicy tej organizacji wręczyła dwa medale. Otrzymali je poseł Małgorzata Handzlik i wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, który jako przedstawiciel samorządu gminnego współpracuje z 14 Kołami zrzeszającymi ponad 100 gospodyń wiejskich.

Atrakcją spotkania było losowanie nagród rzeczowych, wycieczek do Sejmu RP i do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wiele emocji i śmiechu wzbudziła też nauka piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”, poseł Małgorzata Handzlik uczyła panie z KGW nowego, bardzo oryginalnego jej wykonania… bez śpiewania , tylko przez same gesty i miny.
Szkoda, że kolejny Europejski Dzień Kobiet za rok.

A.Macher

{rokbox title=|Dzień Kobiet w Jasienicy :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/europe_dzien_kobiet/*.jpg{/rokbox}