• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Bieg o Złotą Szyszkę

31 Paź 2018

27 października w Bystrej w Beskidzie Śląskim odbył się anglosaski bieg górski pn. „5. Bieg o Złotą Szyszkę”.

Organizatorami byli: stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i gmina Wilkowice. Bieg w ubiegłych latach był kilkakrotnie nagradzany w plebiscycie portalu Biegi Górskie na najlepsze biegi górskie w Polsce, dlatego też na starcie pojawiło się wielu znanych zawodników z czołówki.

Biegacze mieli za zadanie przebiec prawie 15 kilometrową trasą górską o przewyższeniu 840 m w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. W biegu wystartowało 317 osób. To rekord frekwencji. Zawody wygrał wśród mężczyzn Tomasz Skupień ze Skawinek z czasem 1:07:22, a wśród kobiet triumfowała Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, która potrzebowała na pokonanie trudnej trasy 1:20:55.

W zawodach startowali czołowi zawodnicy z Polski m.in. Piotr Koń, Kamil Leśniak, Mariusz Miśkiewicz, Piotr Faron, Izabela Zatorska.

Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej tak podsumował sobotnie zmagania w Bystrej: 5. Bieg o Złotą Szyszkę przeszedł do historii. Frekwencja jak co roku jest bardzo wysoka co jest wyrazem uznania dla pracy całego stowarzyszania Ultra Beskid Sport oraz zaangażowanych wolontariuszy i naszych przyjaciół. Piękna pogoda, widokowa trasa i bardzo gościnni mieszkańcy Bystrej – czyli wszystkie warunki do organizacji bardzo dobrego biegu zostały spełnione. Mamy nadzieję, że co roku będziemy się spotykać na tym biegu, który niektórzy mają już jako żelazny punkt w swoich biegowych planach startowych. Bardzo cieszymy się także, że dzięki nam wiele osób rozpoczęło swoją przygodę z bieganiem po górach właśnie na tej imprezie.

Zaraz po starcie dorosłych Ultra Beskid Sport zorganizowało również biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach, w którym wystartowało łącznie ponad 60 młodych sportowców.

Ultra Beskid Sport zaprasza na kolejną imprezę biegową, tym razem 5.Górską Pętlę UBS 12:12, która odbędzie się w marcu 2019 w Brennej.

/opr. A.M, foto: Karol Lorek/