• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Udana inauguracja kolejnego sportowego roku szkolnego

26 Paź 2018

W hali widowiskowo sportowej w Kozach Starosta Bielski Andrzej Płonka na zakończeniu uroczystości inaugurującej nowy sportowy rok szkolny wypowiedział oczekiwaną formułę: Sportowy rok szkolny w powiecie bielskim 2018 / 2019 uważam za otwarty.

Zanim jednak to nastąpiło do hali sportowej w Kozach wprowadzono poczty olimpijskie, flagę państwową, odegrano hymn państwowy i  hejnał Szkolnego Związku Sportowego, odebrano ślubowanie młodych zawodników, sędziów, trenerów, a wśród zaproszonych gości byli m. in. Przewodniczący Rady Powiatu w Bielsku – Białej Jan Borowski, Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, wójtowie gmin: Kóz Krzysztof Fijałkowski i Wilkowic Mieczysław Rączka, z – ca wójta Jasienicy Krzysztof Wieczerzak, burmistrz Wilamowic Marian Trela, Przewodniczący Komisji Sportu Grzegorz Kotowicz i z – ca Przewodniczącego Komisji Dorota Nikiel, a także zloty medalista olimpijski Marian Kasprzyk.

Andrzej Płonka nawiązując do osiągnięć sportu szkolnego w minionym sezonie zaznaczył: Jako Starosta Bielski ale również  jako miłośnik sportu żywo  interesuję się wynikami jakie osiągają na różnego szczeblach zawodach uczniowie ze szkół powiatu bielskiego. Oto najlepsze z nich uzyskane w Zawodach Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego:

IGRZYSKA

- sztafetowe biegi przełajowe chłopców, Szk. Pods. Jaworze    I miejsce

- tenis stołowy dziewcząt, Sz. Pods. nr  3,    II miejsce

- tenis stołowy chłopców, Sz. Pods. nr 3 Ligota    I miejsce

- narciarstwo biegowe dziewczyn, Szk. Pods. nr 1  Wilkowice   I miejsce

- narciarstwo biegowe dziewcząt, Szk. Pods. nr 2 Wilkowice,   III miejsce

GIMNAZJADA  czyli Igrzyska Młodzieży

- biegi narciarskie dziewcząt, Sz. Pods. nr 1 Wilkowice    II miejsce

- biegi narciarskie dziewcząt, Sz. Pods. nr 2 Wilkowice    III miejsce

- siatkówka plażowa chłopców, Sz. Pods. nr 6  Czechowice – D.   II miejsce

- piłka ręczna dziewcząt,  Sz. Pods. nr 2 Bystra    II miejsce

LICEALIADA

- sztafetowe biegi przełajowe chłopców, SMS Szczyrk    I miejsce

- drużynowe biegi przełajowe dziewcząt, LO Czechowice – D.   II miejsce

Szczególnie gratuluję zajęcia drugiego miejsca w finale ogólnopolskim siatkówki plażowej chłopców Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach – Dziedzicach.

Dodajmy, że w klasyfikacji końcowej I miejsce w Licealiadzie zajął Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Czechowic – Dziedzic, w Igrzyskach Młodzieżowych SP nr 2 Bystra, a w Igrzyskach Dzieci SP nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach.

Na terenie powiatu bielskiego funkcjonuje 27 Uczniowskich Klubów Sportowych. Czesław Pszczółka koordynator działań sportowych w powiecie bielskim zauważył:  Jako Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej nie tylko przyglądamy się z boku sportowej rywalizacji młodych ludzi, ale także współfinansujemy zajęcia i imprezy sportowe, oraz  promujemy sport dzieci i młodzieży poprzez organizowanie powiatowych LIG: w narciarstwie alpejskim,  piłce nożnej i siatkowej,  szachach, badmintonie i lekkiej atletyce. W każdej z wymienionych lig bierze udział około stu młodych sportowców.

Miłym akcentem uroczystości było specjalne uhonorowanie młodego zawodnika  Jakuba Pająka za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w biegu na 400 m, srebrnego medalu halowych Mistrzostw Polski w biegu na 300 m i brązowego medalu Mistrzostw Europy w sztafecie szwedzkiej. J. Pająk jest zawodnikiem sekcji lekkiej atletyki MKS Czechowice – Dziedzice, członkiem kadry narodowej.

tekst i foto: Jarosław Jesionka