• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nominacja do Nagrody im.ks.Londzina gminy Czechowice - Dziedzice

09 Paź 2018

Do XX edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. księdza Józefa Londzina samorząd gminy Czechowice – Dziedzice nominował Annę Szostak – Myrczek.

Anna Szostak-Myrczek, dyrygentka o niezwykle szerokim i zróżnicowanym emploi artystycznym, znana jest polskim i zagranicznym melomanom jako dyrektor Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, który powołała w roku 1990. Twórczyni artystycznego profilu zespołu, z którym dokonała ogromnej liczby nagrań i koncertów, realizuje projekty autorskie, indywidualne, jak i powiązane z renomowanymi światowymi grupami czy festiwalami. Z owych współdziałań na koneserskim poziomie wykonawczym dość przypomnieć występy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, London Philharmonic Orchestra, Le Parlement de Musique, London Baroque, Akademie für Alte Musik Berlin, Emmą Kirby, Iwanem Monighettim, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Stańko, Pawłem Gusnarem, na międzynarodowych festiwalach o wybitnych korzeniach i sławie - Festiwal Muzyki Współczesnej ISCM – World Music Days w Wiedniu i we Wrocławiu, Ile-de-France w Paryżu, Sounds New Contemporary Music Festival w Canterbury, Musik: Landschaft Westfalen w Münster, Caminantes – silenzi di un nuovo tempo we włoskim Feltre, Festiwal FlandryjskiBrukseli, Aksamitna Kurtyna we Lwowie, Le Sion w Izraelu, Wratislavia Cantans we Wrocławiu, Gaude Mater w Częstochowie, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza w Katowicach czy wielokrotnie goszczące Annę Szostak i jej Zespół forum Warszawskiej Jesieni i Festiwalu im. L. van Beethovena w Warszawie.

To tylko skromny wybór na użytek tej krótkiej prezentacji - a dotyczy zaledwie fragmentu z rozległych działań Dyrygentki. Wśród nich, niepoślednim zadaniem jest inspirowanie współczesnych twórców do nowych dzieł chórowych a także wykonawstwo ich muzyki, wymagające często nowatorskiego podejścia do materii nutowej i dźwiękowej. Ponad 250 prawykonań: plon to nadzwyczajny, często sygnowany osobistymi dedykacjami! Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki, Paweł Szymański, Stanisław Krupowicz, Ryszard Gabryś, Paweł Łukaszewski, Paco Peña, Marcel Pérès, Agata Zubel - to ledwie reprezentacja grona Autorów, którzy powierzyli swe partytury Annie Szostak. Dorobek zaś nagraniowy Anny Szostak - to ogrom rejestracji radiowych, koncertowych oraz kilkanaście płyt pod jej ręką, w tym nominowane do fonograficznej Nagrody Fryderyka krążki z muzyką staropolską.

Od 2014 r. Anna Szostak realizuje wraz z Cameratą Silesią swój autorski cykl koncertowy w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, przedstawiając zróżnicowany repertuar, obejmujący zarówno muzykę poważną jak i tę z pogranicza muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Jest Anna Szostak-Myrczek laureatką wielu odznaczeń i nagród: to m.in. Nagroda im. Jerzego Kurczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chóralistyki (2004), Tytuł Honorowy CZECHOSŁAW 2014 za całokształt osiągnięć artystycznych, Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2015), Nominacja do Nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku (2015), Perła honorowa w dziedzinie kultury za wybitne osiągnięcia(2016), Nagrody Muzyczne „Fryderyk” (1997) i wielokrotne nominacje, Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji (2018), Nagroda Promotio Urbis za zasługi dla Gminy Czechowice-Dziedzice (2018).

Absolwentka Wydziału Artystycznego w Uniwersytecie Śląskim, jest pedagogiem tej uczelni, doktorem habilitowanym sztuki w zakresie dyrygentury. Urodzona w Czechowicach-Dziedzicach, tam zamieszkuje ze swą muzyczną rodziną, dobrze czując się w tym przyjaznym muzyce mieście, w którym stawiała kiedyś śmiałe kroki chórmistrzowskie, zakładając pierwszy swój autorski zespół i przewodząc Czechowickim Madrygalistom. Niektórzy z tamtych śpiewaków pozostają nadal przy charyzmatycznej Dyrygentce, gotowi do wciąż nowych wyzwań artystycznych. Taka siła przyciągania płynie zapewne z satysfakcji uczestniczenia w tym, co celnie określił wytrawny muzykolog, pisarz-eseista Bohdan Pociej: "Słuchając Cameraty mam wrażenie, że w każdym z utworów spełnia się jego postać idealna". Stoi zaś za ową doskonałością - talent, pasja i intuicja niezwykłej przewodniczki tej wspaniałej Grupy.