• 100 lat niepodległości
AWARIA SYSTEMU POJAZD I KIEROWCA
Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Farmerski Show i Koziańskie Dożynki zachwyciły mieszkańców

13 Wrz 2018

W tym roku mieszkańcy powiatu bielskiego, w szczególności gminy Kozy oprócz tradycyjnych dożynek, zostali zaproszenia na zawody FARMER SHOW

2 odbyły się tradycyjne Dożynki Gminy Kozy, które w tym roku przeszły do historii, i zapisały się jako manifestacja zmian pokoleniowych następujących w gospodarstwach koziańskich. Młodzi gospodarze wspierani przez starsze pokolenie stanęli do organizacji święta. Przed południem barwny korowód dożynkowy, udał się do kościoła pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a po uroczystej mszy świętej skierował się do parku dworskiego, gdzie wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Kozianie” oraz przedszkolakami, odbyła się ceremonia dożynkowa. Starostami dożynek byli: Angelika i Łukasz Pezdek – młode małżeństwo, kultywujące tradycje rodzinnego gospodarowania. Niezwykle bogaty i ciekawy korowód opowiadał o pracy rolników, a także nawiązywał do historii rolnictwa i tradycji. Nowością był FARMER SHOW czyli I Koziański Wyścig Ciągników Rolniczych o Puchar Wicestarosty Powiatu Bielskiego, który przyciągnął ogromną widownię, a i emocji sportowych nie zabrakło. Jestem dumny z moich synów, Michała i Piotra, którzy przejęli moje gospodarstwo, a dzisiaj prowadzą „Farmer show” – mówił Grzegorz Szetyński, wicestarosta, ogrodnik z wykształcenia i praktyki, mieszkający w Kozach.. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w powiecie bielskim. Ciągniki ścigały się na czas w slalomie, konkursie cofania z przyczepą i w jeździe z wiatrem wody, którą należało dowieść niemal pełną do mety.

W parku pod pałacem Czeczów przygotowano wiele atrakcji, zaprezentowano m.in. konkurencję rzut do celu kostką słomy. Przez estradę dożynkową przewinęły się gwiazdy, od tych rodzimych po te zagraniczne. Mieszkańcy i przybyli gości mieli okazje zobaczyć m.in. Roberta Korólczyka (lidera kabaretu Młodych Panów), słowacki zespół dixilandowy S-Band, Zespół Pieśni i Tańca „Kozianie”, Młodzieżową Orkiestrę Dętą czy bardzo głośną formację perkusyjną "Walimy w kocioł".

Nawiązaniem do historii koziańskiego gospodarowania i postaci dawnego gospodarza Kóz, Hermana Czecza, była uroczysta prezentacja kopii karabeli oraz stroju szlacheckiego, które nosił z okazji różnych świąt (także dożynek).

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku plony będą jeszcze bardziej obfitsze, rolnicy zadowoleni, a mieszkańcy tłumnie przybędą na organizowane tradycyjne dożynki.

(źródło: DK Kozy, M. Więzik)