• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Zmarła Zofia Dwornik

07 Sie 2018

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zofii Dwornik długoletniej Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach.

„Każdy kto się urodzi – to i odejść musi. I każda śmierć człowieka do refleksji zmusi. Lecz są ludzie, o których zapomnieć nie chcemy i ich w naszej pamięci zachować pragniemy.” – brzmią słowa jednego z jej wierszy. Dziś to my pragniemy wspomnieć  o tej wyjątkowej osobie.

Pani Zofia Dwornik była nauczycielką. Matką sześciorga dzieci, babcią, prababcią, a nawet praprababcią. Od wczesnej młodości zaangażowana w działalność społeczną. Przez długie lata prowadziła wraz z mężem gospodarstwo rolne. Szczególnym miejscem realizowania swoich pasji, ambicji i aktywności było dla Pani Zofii - Koło Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach, gdzie przez 55 lat piastowała funkcję jego przewodniczącej.  Dzięki inicjatywom szefowej, koło znacznie poszerzyło swoją działalność, stając się ogniskiem życia społecznego i kulturalnego wsi. Była autorka licznych widowisk, satyr, wierszy i piosenek okolicznościowych dla Zespołu taneczno-obrzędowego, działającego przy KGW Kobiernice oraz kabaretu „Gęsia Krzywda”. Część twórczości Pani Zofii została wydana w formie książki pt. „Okruchy życia – sercem pisane”. Wczytując się w słowa jej książki, widać szczególną wrażliwość, otwartość na świat i na drugiego człowieka, ogromne przywiązanie do rodziny,  miłość do ojczyzny oraz wielki patriotyzm. Pani Zofia Dwornik przez wszystkich określana zawsze była jako osoba o wielkim sercu i życzliwości dla ludzi, obdarzona ogromnym szacunkiem i sympatią wśród lokalnej społeczności. Uhonorowana wieloma dyplomami i odznaczeniami: Order Serca Matkom Wsi, Medal 700-lecia Żywca, Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz otrzymana w roku obecnym: Odznaka honorowa za zasługi dla województwa śląskiego. Nominowana przez samorząd Gminy Porąbka do Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina w 2000 r.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w dniu 08.08.2018 r. (środa) o godz. 15:00
w Kościele Parafialnym św. Bartłomieja w Czańcu ul. Kościelna 9.