• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

Z metą na Szyndzielni

13 Cze 2018

Ponad 320 uczniów szczęśliwie ukończyło XVIII Powiatowy Rajd Górski Szyndzielnia 2018.W minioną sobotę, 9 czerwca, uczniowie szkół z terenu powiatu bielskiego wraz z opiekunami i przewodnikami, spotkali się przy schronisku PTTK na Szyndzielni, która stanowiła metę XVIII Powiatowego Rajdu Górskiego, organizowanego przez Oddział PTTK „Podbeskidzie” oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Uczestnicy mogli wybrać jedną spośród pięciu tras, które miały ich doprowadzić do celu. Na mecie rajdu, czekał na nich gorący posiłek oraz liczne atrakcje. Młodzież mogła wziąć udział w Konkursie Wiedzy Turystycznej o Powiecie Bielskim i bezpieczeństwie w górach oraz zaprezentować się w przeglądzie wokalnym. Tego dnia dopisała nie tylko słoneczna pogoda, ale i świetne nastroje uczestników.

W tym roku udział w rajdzie wzięło 329 osób. Podczas imprezy wyłoniono dwie zwycięskie drużyny. Puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły z rąk Katarzyny Adamiec członka Zarządu Powiatu oraz Heleny Byrdy-Przybyły radnej Rady Powiatu w Bielsku-Białej odebrali reprezentanci Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworzu. Z kolei puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły trafił do Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kobiernicach. Najmłodszym uczestnikiem rajdu okazał się 5-letni Stanisław Cenin, który wszedł na Szyndzielnię wraz z grupą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wilkowicach.

Czerwcowy rajd organizowany jest już od 18 lat i niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. To świetna okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowania górskich wędrówek po beskidzkich szlakach oraz do korzystania z walorów turystycznych powiatu bielskiego.

(Tekst: MWZ)