• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

Wyróżnienie dla starosty

12 Cze 2018

Wczoraj w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego starosta bielski Andrzej Płonka otrzymał tytuł Honorowego Członka Regionalnej Izby Gospodarczej.

To prestiżowe wyróżnienie wręczono staroście bielskiemu w podziękowaniu za jakość współpracy z Izbą, inicjatywy, które przyczyniły się do jej rozwoju i miały udział w tworzeniu nowoczesnego wizerunku samorządu gospodarczego w Polsce.

Tytułem tym uhonorowano także wójta gminy Jasienica Janusza Pierzynę.

Przypomnijmy, że starosta A. Płonka był laureatem Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Pro publico bono” w roku 2008. Wyróżnienia te przyznaje właśnie Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach co roku, od 1992 roku.

Podczas spotkania w dniu 11 czerwca wybrano nowego prezesa Izby, który zastąpił Tadeusza Donocika, przez 28 lat prężnie zarządzającego i kierującego Izbą. Nowym prezesem RIG-u został dotychczasowy wiceprezes Tomasz Zjawiony.

Nowy prezes poinformował media, że w swojej pracy zamierza akcentować networking i relacje wewnętrzne firm członkowskich, będzie wspierać innowacyjność i konkurencyjność przedsiębiorstw oraz rozwój młodych przedsiębiorców.

/A. Macher, foto; źródło: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach/