• 100 lat niepodległości
  • Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

Realizacja nowego Programu Ochrony Powietrza

15 Maj 2018

W Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej odbyło się spotkanie, z przedstawicielami gmin i starostw województwa śląskiego, dotyczące realizacji nowego Programu Ochrony Powietrza (POP) ze szczególnym uwzględnieniem sprawozdawczości z POP oraz nowego Planu Działań Krótkoterminowych. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wspólnie z Dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego  Łukaszem Tekeli było współorganizatorem w/w spotkania.

Konferencję otworzył Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński, który podkreślił ważność i celowość podejmowanego tematu.

System sprawozdawczy w zakresie monitorowania postępów realizacji celów POP obejmuje wszystkie jednostki samorządowe i podległe im jednostki na terenie województwa śląskiego. Sprawozdanie w zakresie działań naprawczych powinno obejmować wszystkie działania ujęte w harmonogramie rzeczowo – finansowym, a także działania wspomagające realizowane warunkowo. Wójt, burmistrz, prezydent miasta i starosta oraz inne podmioty tj. Wojewoda Śląski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Katowicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich są zobowiązane do sporządzania sprawozdania z realizacji działań naprawczych w danym roku kalendarzowym i przekazywania ich do Marszałka Województwa Śląskiego w terminie do dnia 30 kwietnia każdego roku. Na zebraniu zostały zaprezentowane nowe tabele sprawozdawcze za rok 2018r., które będą udostępnione na stronie internetowej www.powietrze.slaskie.pl.

Plan Działań Krótkoterminowych z kolei  stanowi integralną część Programu Ochrony Powietrza  i odnosi się do działań w zakresie ograniczenia skutków i czasu trwania przekroczeń oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia przekroczeń w zakresie występujących w danej strefie.

Organizatorzy zapowiadają dalsze szkolenia w tym zakresie.

Anna Owcarz