• 100 lat niepodległości
  • Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

Hiszpańscy nauczyciele w Czechowicach - Dziedzicach

04 Maj 2018

W kwietniu b.r. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach gościł grupę 3 nauczycieli z partnerskiej szkoły hiszpańskiej Instituto de Educacion Secundaria la Creueta w Onil.

W trakcie 5-dniowej wizyty Hiszpanie przede wszystkim obserwowali, jak pracują polscy nauczyciele. Poznali polski system edukacyjny, zobaczyli wyposażenie ZSTiL: pracownie przedmiotów zawodowych, zaplecze sportowe, bibliotekę. Odwiedzili też Walcownię Metali „DZIEDZICE” – miejsce praktyk uczniów ZSTiL.

Hiszpańscy nauczyciele byli też w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej, gdzie spotkali się z Członkiem Zarządu Powiatu Bielskiego  Stanisławem Piętą. Była to okazja do wymiany doświadczeń na temat systemów edukacji, warunków kształcenia w szkołach technicznych i zawodowych oraz sposobów zarządzania oświatą w obu krajach.

Goście zwiedzili również zamek w Pszczynie, Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kraków.

Zarówno polscy jak i hiszpańscy nauczyciele wyrazili chęć kontynuowania współpracy obu szkół.

Grażyna Skęczek