• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu

Kwalifikacja wojskowa 2018

07 Lut 2018

Od 1 lutego 2018 r. rozpoczęła działalność Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu bielskiego. Siedziba Komisji mieści się w budynku Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej przy ul. E. Plater 14 (w godz. 8.00-12.00). Tegoroczna kwalifikacja potrwa do 15 marca 2018 r. W roku bieżącym do kwalifikacji zostanie wezwanych ponad 850 mężczyzn rocznika podstawowego (urodzonych w 1999 r.)
i ponad 60 osób roczników starszych (urodzonych w latach 1994-1998) . Obowiązkowi zostaną poddane również kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji. Podobnie jak w roku ubiegłym zadanie zostanie zrealizowane w pełnym ustawowym zakresie przy współpracy organów administracji samorządowej i wojskowej.

W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym.

(JM)