• 100 lat niepodległości
  • 20 lat Powiatu
ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Konferencja ProteCht2save

05 Lut 2018

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej w dniach 23-25 stycznia uczestniczyli w III spotkaniu międzynarodowego projektu „Ocena ryzyka i ochrona dziedzictwa kulturowego w warunkach zmian środowiskowych – ProteCHt2save”.

Powiat Bielski realizując projekt dotyczący ochrony dziedzictwa kulturowego przed zmianami środowiskowymi delegował pracowników Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej na trzecie spotkanie partnerów projektu grupy INTERREG Europa Środkowa w Krems w Austrii. Pozostałymi partnerami projektu są:

- Instytut Nauk o Atmosferze i Klimacie - Krajowa Rada ds. Badań Naukowych we Włoszech;

- Instytut Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej Czeskiej Akademii Nauk;

- Uniwersytet Kształcenia Ustawicznego Krems Dunaj Uniwerytet Krems – Austria;

– Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej;

– Gmina Ferrara – Włochy;

– Dzielnica Praga - Troja – Czechy;

– Województwo Baranja – Węgry;

– Miasto Kastela – Chorwacja;

– Gmina Kocevje – Slowenia.

Tematem zasadniczym projektu jest wypracowanie w oparciu o dobre praktyki z różnych państw skutecznych planów i procedur do ochrony dziedzictwa kulturowego przed gwałtownymi wydarzeniami meteorologicznymi i zdarzeniami kryzysowymi.

Podczas spotkania w Krems podsumowano pierwsze półrocze trwania projektu oraz omówiono przyszłe niezbędne analizy i zadania do zrealizowania przez każdego z partnerów. Jednocześnie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z międzynarodowymi metodami ewakuacji dzieł sztuki z zagrożonych obszarów.

Projekt ProteCHt2save potrwa do 30 czerwca 2020 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.interreg-central.eu/Content.Node/ProteCHt2save.html